דף הבית > הכל על כדור רגל > היסטוריית הכדורגל

היסטוריית הכדורגל

אנשים שיחקו במשחקים דומים לכדורגל מודרני ברחבי העולם מאז ימי קדם. משחק הכדורגל העתיק ביותר הוא המשחק הסיני של טסו-צ'ו, הומצא לכאורה על ידי הקיסר הואנג-טי בשנת 1697. הואנג-טי שיחק עם כדור עור ממולא בשיער בעלי חיים ופקק. היפנים שיחקו משחק דומה בשם Kemari מהמאה השביעית לפני הספירה, היה גם כנראה דומה לכדורגל, למרות שזה היה משחק טקסי חלק מטכס פוריות.

 

היוונים הקדמונים השתתפו במשחק מעורב, לבעוט ולזרוק כדור במגרש מסומן. הוא נקראה espiskyros. הרומאים מאוחר יותר שיחקו משחקים דומים, כנראה שהותאמו מהיוונים. אחד המשחקים הרומיים נקרא follis, כדור אור גדול מלא בשיער.בfollis, השחקנים ניסו לשמור את הכדור באוויר עם הידיים שלהם. גרסה אחרת נקראת harpastum. במשחק קשה יותר זה, שחקנים ניסו להתמודד עם האדם שאוחז בכדור. Harpastum היה פופולרי בקרב חיילים רומיים, וזה התפשט ברחבי איטליה, ולאחר מכן ברחבי האימפריה הרומית. המשחק הובא לאנגליה, ומשם ההיסטוריה של הכדורגל משנה צורה.

 

הכדורים המשמשים בתחילת בריטניה כנראה נעשו מבעלי חיים מנופחים, אם כי יש שמועות עקשניות ששיחקו עם ראשים אנושיים. הגולגולות של שני צוררים רומיים, אמונה של עידן האפל.

 

הבריטים שיחקו משחק כמו כדורגל, עם הראש של חיה, ששמש בזמנים שלפני הנצרות כטכס פוריות. זה התפתח בימי ביניים. שחקנים התחרו לבעוט בראש של חיה סביב השדות החקלאיים שלהם. הצוות המנצח היה אמור לקבור את הראש באדמתה, "כביכול מבטיח יבול טוב.” (די פרימיטיבי הייתי אומר)

 

כללי כדורגל הסטנדרטיים הראשונים פורסמו בשנת 1862, כך שבוגרים של בתי הספר השונים יכולים לשחק בהרמוניה. התאחדות האנגלית של הכדורגל נוסדה בשנת 1863. באותו זמן, כאשר בסלנג הסטודנט הבריטי שיחק ברוגבי, רוגבי היה משחק ששיחק לפי כללי התאחדות הכדורגל.

 

Rugbei סרבו להצטרף להתאחדות לכדורגל. בשנת 1871, שמונה שנים לאחר שהארגון של התאחדות הכדורגל האנגלית, הרוגבי, שנסח כללים רשמיים משלו. עם כל כך הרבה ויכוח חזק על בניהם, איחוד הרוגבי גם הושלך בפועל. במהלך השנים, כללי רוגבי שונו, אבל עדיין המשחק והציוד נשאר מובחן מכדורגל.

 

התפשטות עולמית של הכדורגל באה עם הרחבת האימפריה הבריטית. פועלים בריטיים עבדו על מסילות ברזל ברחבי העולם וכך נוצר ידע בנושא והכדורגל התרחב. הקודיפיקציה בינלאומית של הכללים הגיעה בשנת 1904, עם הקמתה של הפדרציה הבינלאומית של התאחדות לכדורגל (הידועה בראשי התיבות בצרפתית, פיפ"א). בסוף 1990, כדורגל היה משחק הפופולרי ביותר על פני כדור הארץ, עם מיליוני מעריצים ותעשיית ציוד מתפתחת.

 

כיום מליוני שחקני כדורגל נהנים ממשחק מאתגר, מרתק, לשחקנים האלה יש מיליוני צופים שצופים בהם ברחבי העולם. כדורגל הוא בהחלט משחק רציני שיכול להתאים לכל אחד שאוהב קהל, כושר, מעריצים, גדולה.