דף הבית < הכל על כדורגל > סוגי כפפות שוער  

איזה סוגי כפפות שוער קיימים?

 

מבוא:

מאמר  זה  מיועד  לתת לך הדרכה והבנה על סוגי כפפות שוער השונים הקיימים בשוק הכדורגל. 

כמו כן, מאמר זה מכסה כמעט את כל הסוגים הידועים ביותר אך חשוב לציין  שייתכן  שמותגים  מסוימים  ייצרו סוג  כפפה  שהיא רק לעצמה ואין  אותה  לאחרים  אך  אפשרי   שחלק   מהסוגים  נמצאים  בשימוש ע"י כמה מותגים.

פלאט פאלם (Flat Palm)- פלאט  פאלם   (או סגנון רגיל)   זהו  הסגנון המסורתי  של  כפפות  שוער,  סגנון  זה  מיוצר  בד"כ מיחידה אחת של בד  לטקס  ויש לו  עוד סוג בד שתפור  אליו  בין  כף  היד  וגב  היד  וגם בין האצבעות. 


הבד  הנוסף שתפור הוא בד"כ מרשת או מחומר "ניאופרן" (Neoprene) שזה  בעצם  פולימר  סינטטי  הדומה  לגומי  והוא עמיד בפני שמן, חום ובליה.


אם  תסתכל  על  איך  כל  אצבע  בנויה  זה נראה כמו קופסא והתפרים שלו נתפרו לצד החיצוני של הכפפה.
  

נגטיב קאט (Negative Cut) -  בחירה פופולרית אצל שוערים באירופה ובעיקר אצל שוערים בגרמניה. 


זה  דומה  לסגנון  "פלאט פאלם"  (Flat Palm)  בגלל  שהכף  יד עשויה מיחידה   אחת   של   בד  "לטקס"   ויש   לו   תפרים  עם רשת או חומר ניאופרן   בין    הכף    יד  לגב  היד.  ההבדל   ביניהם   הוא   שהתפרים שמחוברים  ללטקס  נתפרו  בצד  הפנימי של  הכפפה.   כתוצאה   מכך סגנון  זה  צמוד  יותר  מה"פלאט פאלם" המסורתי. 

 

הרבה שוקלים את סגנון ה"נגטיב קאט" מכיוון שהתחושה בו טובה יותר כשזורקים או תופסים את הכדור.  האצבעות  שלו  לא נוטות להסתובב וכך בעצם יש יותר בד לטקס שנוגע בכדור.

 

שוערים   עם   ידיים   דקות   יותר   יעדיפו   את   סגנון   הנגטיב  קאט.
בשנים   האחרונות   פופולריות   הנגטיב  קאט  עלתה  משמעותית  מה שאומר שרוב השוערים המקצועיים בעולם משתמשים בסגנון זה.

רול פינגר Roll Finger-  סגנון  זה  צבר  פופולריות בשנים האחרונות, פופולרי בעיקר אצל שוערים באנגליה. סגנון זה אינו משתמש בעוד סוג בד  שמחובר  עם  תפרים,  כתוצאה  מכך  הבד  "לטקס"  (latex )  הוא יחידה  אחת  מכף  היד  ועד גב היד וגם בין האצבעות, סגנון זה מתאים לכף  יד  שטוחה  והוא הרבה יותר צמוד לגוף. כמו כן,  בגלל  שכל  היד מבד לטקס יש לו את המגע הכי טוב בין היד לכדור מה שמבטיח זריקה ותפיסה טובה. 

 

 


כתוצאה  מכך  רבים  מהשוערים  שוקלים  את  הסגנון  הזה כדי לספק "תחושה"  טובה  יותר בתפיסת הכדור אך עם זאת יש שוערים הטוענים שהכפפה תופסת הרבה מקום וזה בד"כ לא נוח ומסורבל.